Czesław Mozil

Czesław Mozil – muzyk urodzony w Zabrzu w roku 1979. Artysta jest liderem zespołu polsko-duńskiego o nazwie „Czesław Śpiewa”. Czesław Mozil jest jednak nie tylko utalentowanym wokalistą, ale również kompozytorem, akordeonistą i showmanem, często występującym w telewizji, radio i prasie.

Czesław opuścił Polskę mając 5 lat. Wyjechał wówczas z rodzicami do Danii – mieszkał tam aż do 28 roku. W Danii był m.in. jednym z właścicieli pubu w centrum Kopenhagii. Tworzona przez niego muzyka jest trudna do sklasyfikowania, noszącą liczne ślady muzyki rock i innych gatunków.

Czesław Mozil był również jedną z osób tworzących duński zespół Tesco Value. Nazwa zespołu wzięła się od przezwiska, które artysta otrzymał podczas jednego z obozów młodzieżowych w Anglii. W roku 2008 pojawił się pierwszy album zespołu Czesław Śpiewa i „Debiut”. Jego wydawcą była firma Mystic Production. Album w zaledwie 6 pierwszych tygodni sprzedaży zyskał rangę Złotej Płyty, a po trzech miesiącach Platynowej Płyty.

Muzyk był częstym gościem na antenie TVN, biorąc udział w takich produkcjach jak X-Factor (juror). Jednym z najbardziej znanych utworów Czesława Mozila była „Maszynka do świerkania” i „Baczyński – Pieśń o szczęściu” nagrany wraz z Melą Koteluk.

Czesław poprowadzi grupę GANG OLAFA w składzie:

  • tancerze Małgosia Kowal i Kacper Dąbkowski
  • wokalista Filip Okoński
  • showmanka Małgosia Mundzik

Leave a Comment