Olivier Janiak

Piotr Olivier Janiak – dziennikarz polski, urodzony w Krotoszynie w roku 1974. Oprócz pracy dziennikarskiej, jest również konferansjerem i modelem. Jego kariera telewizyjna rozpoczęła się od udziału w castingu do programu Big Star Party. W telewizji od roku 2001, prowadzi między innymi program „Co za tydzień”, którego gośćmi są największe gwiazdy światowej sceny filmu.

Olivier Janiak jest również znany z innych produkcji telewizyjnych, takich jak Dzień Dobry TVN, czy z prowadzenia programów Miss Polonia 2001 oraz 2003. współtworzył również wybrane odcinki z koncertów Sopot Festival w roku 2005. Jednym z ważniejszych momentów w jego karierze było stworzenie kalendarza Dżentelmeni w 2007. Kalendarz został wykupiony w całym nakładzie, a zarobione w ten sposób pieniądze zostały przeznaczone na zakup obuwia dla najbiedniejszych dzieci. Olivier Janiak występował między innym w takich telewizyjnych show jak „Taniec z gwiazdami”.

Obecnie dziennikarz ma żonę Karolinę Malinowską oraz trójkę synów – Fryderyka (2009), Christiana (2011). Najmłodszy syn urodził się w roku 2013. Skąd wzięło się imię Olivier? Odpowiada za nie jedna z koleżanek Piotra, która odwiedzała go w pubie, w którym dziennikarz w młodości pracował. Imię to zostało mu nadane dlatego, aby wyróżnić go od innych barmanów – Piotrów.

Leave a Comment