Katarzyna Bujakiewicz

Katarzyna Aleksandra Bujakiewicz – filmowa i teatralna aktorka, urodzona w Poznaniu 28 września 1972 roku. Przez krótki czas również działaczka samorządowa. Jej kariera filmowa rozpoczęła się we wczesnych latach 90 XX wieku. W całym swoim artystycznym dorobku ma takiej produkcje jak Stara Baśń, RH+ oraz liczne seriale (Magda M i Lekarze), w tym takie, które są w dalszym ciągu produkowane – Na dobre i na złe. Oprócz nich często występowała w programach Kuby Wojewódzkiego czy Szymona Majewskiego.

Katarzyna Bujakiewicz może być również znana młodszej części społeczeństwa ze swoich występów w teledyskach muzycznych – na przykład Mezzo – „Aniele”. Współpracowała również z takimi zespołami jak Ascetoholix czy Verba.

W roku 2014 odniosła swój pierwszy sukces polityczny, dostając się do sejmiku wielkopolskiego. W wyborach startowała z listy KWW Teraz Wielkopolska (stał za nim Ryszard Grobelny). Jednak zaledwie po kilku tygodniach bycia radną, Katarzyna Bujkawicz zrzekła się mandatu (nieoficjalne źródła donoszą, że powodem była konieczność złożenia oświadczenia majątkowego. Jednak z uwagi na zapisy w kontraktach filmowych, nie mogła tego uczynić, gdyż groziły za to wysokie kary finansowe – jedynym wyjściem było zrzeknięcie się mandatu).

Leave a Comment