Agnieszka Chylińska

Agnieszka Barbara Chylińska – polska wokalistka, urodzona 23 mają 1976. Pochodzi z Gdańska. Jej kariera muzyczna rozpoczęła się w roku 1994 w zespole O.N.A, w którym występowała aż do roku 2003. Następnie założyła własny zespół pod nazwą „Chylińska”. Zespół istniał przez 3 lata, do roku 2006. Karierę muzyczną wznowiła w roku 2009, od tego czasu występując wyłącznie jako solistka.

Agnieszka Chylińska jest jedną z bardziej utalentowanych polskich wokalistek, wielokrotnie nagradzanych za swoją twórczość. To ona między innymi otrzymała Fryderki, a nawet Paszporty Polityki.

Jednak Agnieszka Chylińska to nie tylko muzyka, ale również telewizyjne show. Występowała między innymi w TVN jako przewodnicząca jury programu Mam Talent – IV edycja. Podobnie jak muzyczno-telewizyjna kariera, tak i życie prywatne Agnieszki Chylińskiej jest bardzo bogate. Artystka była dwukrotnie w związkach małżeńskich. Za pierwszym razem z Krzysztofem Krysiakiem, a obecnie z Markiem. Agnieszka jest również matką dla trojga swoich dzieci. Syn Ryszard urodził się w 2006 roku, córka Estera w 2010 roku, a Krystyna w 2013.

Leave a Comment