Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki, czyli Jakub Władysław Wojewódzki. Satyryk, dziennikarz i w końcu celebryta urodzony 2 sierpnia 1963 roku. Jego przygoda z telewizją rozpoczęła się w TVP 1, w programie Rockandroller. Kolejne programy, w których brał udział to polsatowski Halo Gramy. Jednak największą popularność przyniosła mu obecność w jury programu Idol. Zasiadał tam w aż trzech edycjach (I, II i IV). Jeden raz brał również udział jako juror w międzynarodowej edycji Idola.

Obecnie Kuba Wojewódzki prowadzi swój autorski program w TVN pod tym samym tytułem co jego imię i nazwisko. Program jest na antenie od 2002 roku.

Poza występami w telewizji, Kuba Wojewódzki mocno udziela się na falach eteru. Rozgłośnie radiowe, z którymi był związany to m.in. Rozgłośnia Harcerska, Trójka – 3 Program Polskiego Radia oraz Radio BIS i RMF i Antyradio oraz Eska Rock. W tej ostatnie rozgłośni prowadził głośny program Poranny WF, współtworzony wraz z Michałem Figurskim.

Jako znawca popkultury, Kuba Wojewódzki jest częstym gościem w prasie. Występował również na deskach teatru oraz przez chwilę próbował swoich sił jako reżyser (współtwórca kampanii reklamowej polskiej prezydencji w UE).

Leave a Comment